1. EGO fenomén

Facebook je presná replika / kópia života. Je to táká istá ilúzia/ klam, na ktorej ste založili svoje životy. V den, ked rozmýšlate o tom, že si spravíte profil (Zo Staroanglického profile: nákres niecoho ci niekoho v hlavných rysoch) ste pocatí. Ked zverejníte svoj profil, ste cyborne / virtuálne narodení. Ako sa Váš profil rozširuje, získava “nových” no zároven starých priatelov, foto spomienky, aplikácie, nejaké hry a nejaké záujmové skupiny, nie velmi odlišné od vyrastania. Oni obratom rastú svojím vlastným tempom až kým sa ocitnete so zhluk batožiny, ktorá sa v niektorých prípadoch stane tažkou. Ste kritizovaní, pácení a dokonca aj zablokovaní a vo vacšine prípadov sa Vám ani nedostane slovo. Nemáte žiadnu kontrolu nad niektorými otravnými reklamami, ktorými ste obhadzovaní, a tak ich jednoducho trpíte, ale po celý cas Vás to stojí dáta. V niektorých prípadoch dokonca existuje závislost na niektorých aplikáciách. Napokon sa z tohto klamu unavíte a obmedzíte ho alebo mu dokonca prestanete dodávat palivo alebo pri najhoršom zrušíte celý profil (samovražda).

V com sa to vôbec líši od života, aký dnes žijete? Tým, ako napredujete v skutocnom živote, zbierate a utvárate dojmy/ vnímania (spomienky). Oni k Vám prichádzajú zovšadial a od každého a v konecnom dôsledku utvárajú, kým sa stanete. V nejakom bode: ked je ovplyvnení (vírusov) príliš sa pamat zaplní, a Vy zleniviete / ztarbaviete, co je inak známe ako depresia. Další príznak tohto je závislost na látkach z dôvodu pokúsit sa zabudnút alebo tak ako sa hovorí: “ulahcit to”. V niektorých prípadoch musíte zmazat profil; ako inak sa máte zbavit všetkej batožiny? Mysel je nie velmi odlišná od pocítacu! Ci?

Preco by ste vôbec cistili Váš pocítac? Pretože je spomalený a má v pamati privela sraciek/ blbostí. A tak formátujete (vymažete všetky dáta/ informácie, pricom stratíte všetky nastavenia pocítacu) a opat nacítate len tie programy, ktoré budete potrebovat. Toto spôsobí, že Váš stroj pobeží ako nový. Ludská pamat tiež potrebuje byt vycistená od neporiadku a dvoch hlavných smrtelných vírusov nazvaných kapitalizmus a náboženstvo. Jediný rozdiel je, že ludský operacný systém je vrodený, umiestnený v jadre tela, v DNA. Každý myslitelný program (múdrost) je tam od narodenia, a tak ked vymažete pamat, neovplyvnilo by to operacný systém. Dalo by sa tomu povedat zbavenie sa falošného ega, zhodou náhod slepej a zradnej pohonnej sily ludstva.

Sformátovali ste už niekedy?

André M. Slade

Táto správa bola pôvodne odoslaná 29/11/2011

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s