5. Kto je Boh?

Ako autor sledujem mnoho organizácií a spolocností k výskumu na revidované / prepacované vydanie mojej knihy Where to from Here / Kam Odtialto. Tento verš sa mi nedávno prichodil a mna napadlo, že vysvetlím ako ho vnímam ja, pretože Bibliológia je jedna z mojich oblastí/ tém. Prosím neodbite to ako len další náboženský názor; je to objektívne/ nezaujaté.

“Clovek bez Ducha nepríjme veci, ktoré pochádzajú od Božieho Ducha, pretože sú prenho hlúpostou, a on im nedokáže porozumiet.”
1 Korintania 2:14

Pascalova Stávka (tiež známa ako Pascalov taktický krok) je tvrdenie v apologetickej filozofii, ktoré sformuloval francúzsky filozof, matematik a fyzik 17eho storocia, Blaise Pascal. Pascal tvrdí, že stávka na existenciu Boha prináša viac ako ateizmus a že rozumný clovek by mal žit tak, ako keby Boh existoval, hoci pravdivost tejto záležitosti nemôže byt v skutocnosti známa. On vybudoval toto tvrdenie na nosnej konštrukcii Krestanstva, ale jeden si musí uvedomit, že každé náboženstvo má svoj vlastný pojem/ pocatie jedného a toho istého Boha, Boha Abraháma.
Tvrdí to, že pokial veríte v boha nejakého typu, nepôjdete do pekla, ale ked ste neveriaci, ktorý žije život naplnený láskou a úctou, budete na vecnost horiet v plamenoch?
V nasledujúcej knihe (2.vydanie) rozpracúvavam vyjadrenie, ktoré som spravil v prvej knihe, a to bolo: preskúmat Príslovia.

Tu je neoficiálny náhlad do toho, na co som len týmto prišiel! Na teraz postacuje uviest len dve casti. Rácte si o tom spravit vlastný názor!

Príslovia 1:7: “Strach z pána je na zaciatku poznania; ale hlupáci opovrhujú múdrostou a poucením.”
Vaše náboženstvá Vás naucili mat maximálny strach z Boha a Vy to bez otázok vykonávate. To je najvacšia chyba, akú ste kedy spravili.

Je jasne povedané, že je to len zaciatok ci prvý krok k nájdeniu pravdy. Ponatie Boha/Jehovu/ Allaha nie je strachom z Neho! Miesto toho sa dáte na vernost náboženstvu, ktoré tento strach udržuje z velkej miery násilne (prostredníctvom strachu). To, co Vás naucilo náboženstvo je jediné poznanie, na ktorom zakladáte Vašu slepú pút a Vy ste tam uviazli na posledných 3000 rokov. Rád by som Vás upozornil na fakt, že Boh nevyznáva žiadne náboženstvo a že ludia, ktorí dosiahnu múdrost sa náboženstva zrieknú úplne. Existuje na to dobrý dôvod. Aby ste boli skutocne slobodní, musíte prehliadnut strach z Boha, v ktorom Vás Vaše Náboženstvo udržuje. Ziaden clovek nie je v spojení s Bohom Vášho náboženstva; to je nemožné. Ponatie Boha/ Nekonecnej Inteligencie je v každom jednom z Vás a je to Vaša výsada a právo dosiahnut k nemu prístup z Vašej vlastnej vôle. Ak tak nespravíte, zostanete v 3- dimenzionálnom podvode ako hlupák pretože Vám žiadna múdrost a naozajstná znalost nebude dávat zmysel.

Príslovia 2:10-11: “Ked do Vášho srdca vstúpi múdrost, a poznanie teší Vašu dušu; Rozaha Vás ochráni, porozumenie Vás povedie:”

Múdrost nesídli vo Vašej hlave; to je poznanie; múdrost môže pochádzat len z duše/srdca a je cistá sebeláska, láska dietata. Vedeli ste, že srdce je najvýkonnejší tvorca/ ploditel elektro-magnetického pola vo Vašom tele? Elektrické pole, ktoré je srdce schopné vyprodukovat sa považuje za 100 000 x silnejšie ako pole vytvorené mozgom. Mimochodom, lekársky priemysel sníma na diagnózu problémov mozgové vlny (to znamená, že ich môžete vidiet). Táto múdrost, zvycajne vnímaná a nepochopená náboženstvami ako mat boha v srdci, je maximálne mocná. Jasne sa píše, že nemôžete mat žiadneho boha okrem “mna”.
Ked ste túto múdrost našli, spravte z toho “mna” sami seba a nájdete pokoj a to Vás obratom vynesie do dalšej dimenzie jestvovania/ bytia. Stvrtá dimenzia je opísaná ako dimenzia Lásky a tu sa nachádza len rozvaha a porozumenie, ktoré prichádza zvnútra. Budete schopní rozoznat dobro od zla a naplno to prežívat; toto je božský zámer Vášho bytia. V tomto bode Vás uvážlivost/ rozvaha udrží pri zdraví a porozumenie Vás udrží v bezpecí.

Sedem Smrtelných Hriechov … Oukej, nepúštajme sa tam hned teraz!
Ak by ktokolvek, kto vytvoril pravidlá a rituály/ obrady Vašej cirkvi/ náboženstva zobral Knihu Prísloví ako základ pre vybudovanie viery, ktorá by sa mala rozšírit svetom, neexistovala by žiadna potreba pre cirkvy a neexistovali by žiadne náboženstvá. Neexistovalo by preludnenie obyvatelstva spôsobujúce tolko utrpenia! Existoval by skutocný mier na Zemi. Pre mna existuje nový zaciatok, ten so základmi v Múdrosti! Matka Zem je môj jediný Diktátor / Velietel a Biblia je úžasná kniha, ale to je všetko! Nájdite múdrost, a nájdete Vášho Boha. Je to Vaše božské právo!

André M.Slade

P.S.! Príslovia 3:27: “Neodopri dobro tým, ktorým náleží, ked je v Tvojej moci tak spravit.”.
P.S.S.! Cínske príslovie: Zatvorená kniha je len kopa papiera!

Táto správa bola pôvodne odoslaná 28/5/2012

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s