6. Problém: Explózia Obyvatelstva

Nedávno sa mi prištastilo dovolat sa do talk show rádia, ktorú sa niekedy prichytím pocúvat. Diskusia bola o vytváraní pracovných miest a o tom, ako dobre to podla Vašej vlády išlo a o tom, že oni vytvorili v tomto roku už 14000 pracovných miest. Nebol som si istý ci sa to týkalo len Kwa-Zulu Natal alebo celej krajiny. Nicmenej, bol som šokovaný skutocnostou, že v tom bolo tolko pýchy no zároven neznalosti, ked viac ako 12 miliónov pracovnej sily je nezamestnaných.

Nedávno som sa viezol popri skupinke ludí pracujúcej na cistení ciest. Všetci mali na sebe úplne nové oranžové overály, nové metly atd. Piesok je tunajší problém: vietor ho fúka na cesty, a tak ho treba odstránit. Skupina 20 ludí tam robila presne to. Co ma ale šokovalo bolo, že len 5 z nich naozaj pracovalo. Zbytok sedel v pokeci pod stromom no nebol to cas obedu. Ak je toto ako sa vyrábajú pracovné miesta na úrok menšiny platitela daní, je to zavádzajúce/ falošné a každý jeden z Vás je tým priamo ovplyvnený.

Argument týchto ludí, s ktorými bol vedený rozhovor bol, že to je krok do správneho smeru, no ja som sa opovážil nesúhlasit. Domnievam sa, že je to všetko hovadina. Ako môžete staviat hospodárstvo ak obyvatelstvo rastie 100 krát rýchlejšie ako kedy môžu byt pracovné miesta vytvorené? Okrem toho, Vy máte vládu, ktorá podporuje pocatie tým, že sponzoruje deti. Každý Rodný list, ktorý je vydaný znamená viac cenných papierov na burze s cennými papiermi.

Aby som dal príklad, v roku 1996 bolo obyvatelstvo Južnej Afriky 40 583 573; pat rokov neskôr, v roku 2001 sa to vyšplhalo na 44 819 778 obyvatelov. To je rocný prírastok v hodnote 850 000. Od roku 2001 do roku 2010 Vaše obyvatelstvo vzrástlo takmer na 50 Miliónov a to nezahrna úmrtnost batolat, ktorá je celkom vysoká v dôsledku nedostatocných zdravotníckych zariadení a aids. Takže môžem bezpecne povedat, že v tomto štádiu je v JA minimálne 10 M detí mladších ako 16 rokov. Vytváranie akéhokolvek typu pracovných miest ani tempom 100 000 rocne to nevyrieši. Problém sa každým dnom len zvacšuje.

Ked som povedal Dídžejovi toho rádia, že oni musia oslovit explóziu obyvatelstva skôr ako pôvod problému, povedal mi, že sa zásadne mýlim a že je tu k dispozícií dostatok nezastavanej zemi pre viac ludí. Bol som vyhrešený za môj postoj a odpojený!

Len pre zaujímavost, svetové obyvatelstvo narástlo zo 6.8 miliárd na 7 miliárd v priebehu 6 mesiacov a odhaduje sa, že obyvatelstvo JA by v roky 2025 bolo okolo 75M. Toto neberie v úvahu, že bezplatné zdravotnícke zariadenia sú zriadované.

Kedy si VY uvedomíte, že toto je najvacší problém, akému ludstvo stojí tvárou v tvár a že deti nie sú darom od Boha?

André M. Slade

Táto správa bola pôvodne odoslaná 15/6/2012

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s