4. Vitamín C: Extrémne Zdravie

Ziadna raketová veda!

Pocas môjho výskumu na knihe Where to from Here / Kam Odtialto sa mi predstavil Vitamín C. Hm, najskôr som bol prinajmenšom pochybovacný, ale dôkazy a nepopieratelný výskum, ktorý som našiel bol úplne postacujúci k tomu, aby ma presvedcil, že vitamín C by mohol byt chýbajúcim spojivom potrebným k ludskému blahobytu. Ak Vaši najbližší príbuzní konzumujú medzi 2000 – 4000 mg denne, cím sa tak líšite Vy? Skutocnost, že vitamín C je dôležitou prísadou do regenerácie / obnovy buniek sa mi preukázala za posledných 36 mesiacov. Najbadatelnejšie bolo zlepšenie mojej kože a jej schopnost zotavit sa po spálení Slnku. Toto ma naozaj prinútilo spochybnovat všetku reklamu, ktorá sa týka spálenia Slnkom (krémy na opalovanie) pretože ja trávim velkú cast môjho života v prírode. No zdá sa, že existuje neznalost o Kyseline Askorbovej v súvislosti s prevenciou/ predídením mnohých zdravotných problémov, ktorými trpíte v súcasnej dobe. Koniec koncov, predídenie je lepšie ako liecba.

Avšak, aby mohla byt Kyselina Askorbová (Vit C) úcinná, jeden nou musí nasýtit svoje telo a udržat ju tam. Další problém ludstva je nedostatok vytrvalosti. Skutocnost, že doktori liecia symptómy/ príznaky spôsobila, že ocakávate zázracné kúry / lieky od lekárenského priemyslu. Toto Vás spravilo netrpezlivých; rovnováha sa naneštastie nedá obnovit v priebehu pár dní tým spôsobom, akým to zamýšlala príroda. Trvalo Vám takto dlho, kým ste sa dostali tam, kde sa práve nachádzate, a tak nemôžete ocakávat rýchlu nápravu. Ja pevne verím, že lekársky priemysel sa usiluje o to, aby Vás udržal len takých zdravých, aby ste pravidelne navštevovali ich ordinácie. Vitamín C je v skutocnosti trnom v ich oku, a oni proti nemu bojujú z celých síl.

Nasýtenie Vitamínom C
Proces je jednoduchý a môže mat na telo nejaké úcinky ako plynatost ci tlmená bolest hlavy (môžete si na nu zobrat tabletku). Plynatost/ nadúvanie je dôsledok toho, že Vaše telo sa zbavuje toxínov / necistôt. Vo chvíli, ked bude Vaše telo nasýtené, spôsobí to uvolnený žalúdok ale nie hnacku. Potom to môžete zredukovat na udržiavacu dávku o množstve 2 – 2.5g (2500 mg) denne. Ak uvolnený žalúdok pokracuje, znížte dávku o nieco viac. Trik je v testovaní Vášho nasýtenia raz do mesiaca prostredníctvom zvýšenia Vašej dávky o 250mg až 500mg až kým sa zase neobjaví uvolnené bruško. Ak sa neobjaví, môžete zvýšit ešte viac. Nezabúdajte avšak, že predávkovanie sa vitamínmi, ktoré sú rozpustné vo vode je zložité, a testovaním týmto spôsobom zistíte Vašu presnú dennú spotrebu; no približne je všetko, co potrebujete vediet.

Dávka nasýtenia:
Formula / vzorec Doktora Klenner na dávkovanie je 350 mg Vitamínu C na 1 kilogram telesnej hmoty za den (350 mg/kg/day). Toto je ale len vodca; ked s tým Vaše telo nie je spokojné, môžete to znížit. Toto množstvo potrebujete rozdelit v priebehu dna do malých dávok. Avšak, cím menej vitamínu C zoberiete, tým dlhšie Vám bude trvat, kým sa nasýtite. Aby ste sa vyhli zvýšeniu kyslosti Vášho tela, mali by ste užit rovnaké množstvá Vitamínu C a sódy bikarbonáty. PH zdravého tela je 7.5.

No ešte jedna velmi dôležitá vec, PITE KAZDY DEN VELA VODY. Už skoro rok robím rozbor živej krvi a vo vacšine prípadov vidím vážnu dehydratáciu / odvodnenie. Ak pravidelne konzumujete alkohol, odporucil by som pohár vody s každým nápojom. Voda sa zdá byt zanedbávaná, no je najdôležitejšou prísadou k dobrému zdraviu. Len z vlahy vo Vašom dychu jej stratíte 2 litre denne. Tiež nepomáha dat bunkám jedlo ak sa nemôžu zbavit odpadu/ toxínov / jedov. Oni potrebujú tekutinu, a voda takisto rozrieduje kyselinu spôsobenú alkoholom. Je tiež doporucené vykonat raz za cas 80% detoxikáciu / ocistu. Výtažok zo semienok cerveného hrozna je k tomu velmi dobrý

Ked sa s Vami niekto podelí o nieco hodnotné a vy z toho máte osoh, máte morálnu povinnost podelit sa o to s ostatnými. Cínske príslovie

Záujímavé odkazy

http://www.doctoryourself.com
http://www.gerson.org/
http://lowfatcooking.about.com/od/lowfatbasics/a/fats1004.htm
http://www.vitamincfoundation.org/
http://www.seanet.com/~alexs/ascorbate/198x/smith-lh-clinical_guide_1988.htm
http://brightspot.org/cresearch/intravenousc2.shtml

André M. Slade

Táto správa bola pôvodne odoslaná 18/1/2012

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s